Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Margaretki? Kim są?

czwartek, 05 czerwca 2014 15:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kapłaństwo darem i tajemnicą świętości - pod takiem hasłem będzie przebiegać VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole w diecezji radomskiej. Apostolat znany jest na całym świecie z modlitwy za kapłanów. Pielgrzymka odbędzie się 14 czerwca.

Ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Różańca Świętego i kustosz miejscowego sanktuarium maryjnego przypomina, że spotkanie odbywa się w roku kanonizacji dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. - Wpatrzeni w dar i tajemnicę ich świętego kapłaństwa chcemy upraszać dla wszystkich kapłanów łaskę świętości. Kapłan, który sam idzie drogą świętości staje się dla innych wspaniałym przewodnikiem na tej drodze do poznania i pokochania Boga - powiedział ks. Mucha.

Do 10 czerwca organizatorzy czekają na zgłoszenia grup pod numerem telefonu: 48/ 62 15 135 lub można też przesłać drogą e-mailową: szymmuch@wp.pl.

Od 1981 roku Apostolat Margaretka gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie kapłanów. Członkami ruchu zostają ludzie o wielkich sercach, którzy pragną chronić kapłanów najskuteczniejszą bronią, jaką jest modlitwa i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny. Centrum Apostolatu Margaretka w Polsce znajduje się od 2009 roku w Warszawie. W kraju jest ponad 20 ośrodków m.in. w Kielcach, Gdańsku, Toruniu, Łomży i Kaliszu.

W Wysokim Kole znajduje się słynący łaskami Obraz Madonny z różą koronowany w 1974 roku przez Sługę Bożego kardynała Wyszyńskiego. Do koronacji wizerunku Maryi przyczyniło się świadectwo nieżyjącego już bp. Jana Czerniaka, sufragana gnieźnieńskiego, który przebywając w czasie wojny jako kapłan w Wysokim Kole został cudownie uzdrowiony.