Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wysokie Koło: Pielgrzymka z różańcami w ręku

Diecezja Radomska.

Wysokie Koło: Pielgrzymka z różańcami w ręku

05 październik 2019 / Tekst

Spotkanie z Matką Bożą, kontemplacja i odkrywanie mocy modlitwy różańcowej. Za nami 12 pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła.

Wysokie Koło: Pielgrzymka z różańcami w ręku
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Ponad cztery i pół tysiąca pielgrzymów i 110 księży ze 120 parafii naszej diecezji przybyło dzisiaj do Wysokiego Koła. Pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Różańcowej jest corocznym spotkaniem formacyjnym. - Spotykamy się by poczuć siłę modlitwy różańcowej i przekonać się ile nas jest w naszej diecezji. Wyznaczamy sobie też cele na kolejny rok w naszych parafiach - mówił ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium w Wysokim Kole i moderatorem Żywego Różańca Diecezji Radomskiej:

Zdrowie dla siebie i bliskich, błogosławieństwo dla rodziny, pokój - to niektóre z tysięcy intencji, z którymi pielgrzymi przybyli do Wysokiego Koła:

Wierni swoje intencje złożyli przed obliczem Matki Bożej na Cudownym Obrazie znajdującym się w Sanktuarium. W tym roku mija 45-lat od jego koronacji przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Podczas spotkania wyróżnione zostały osoby, które przeżywają w tym roku jubileusz 25 lub 50-lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji zelatora. Tak długie przywiązanie do tej formy modlitwy wynika z jej wielkiej mocy, o której mówił ks. Wiesław Lenartowicz - kapelan Rycerzy Kolumba. - Różaniec jest lekarstwem dla współczesnego świata i mamy na to wiele przykładów – mówił kapłan:

Głównym punktem programu była Msza Św. w południe pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. W homilii nawiązał do rozpoczynającego się miesiąca misyjnego. Przywołał postać Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którą nazwał misjonarką. Jak powiedział, powinna być dla nas wzorem do naśladowania - Bądźmy misjonarzami w swoich rodzinach, szkołach i parafiach – mówił pasterz diecezji:

Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej. - Sztandar zawsze jest znakiem, wokół którego gromadzi się pewna społeczność. Chcemy by był on naszym znakiem rozpoznawczym - wyjaśniał ks. Szymon Mucha:

Liturgię uświetniła muzyka zespołu "Karabanio":

Całość homilii biskupa Henryka Tomasika:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY