Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa w intencji dziennikarzy

piątek, 24 stycznia 2020 11:22 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MDeka/Gość Niedzielny
Monika Nowakowska

24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej - wczoraj, w przeddzień Dnia Środków Społecznego Przekazu w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu modlono się za dziennikarzy.

Radom szczepienia

Mszy św. przewodniczył redaktor naczelny Portalu Diecezji Radomskiej, ks. Stanisław Piekielnik. - Dzisiaj modlimy się za dziennikarzy, którzy dbają o to, aby to, co się dzieje w naszym seminarium, dotarło do jak największej ilości osób, aby ci, którzy są na zewnątrz - dzięki środkom społecznego przekazu - mogli trochę wejrzeć do nas przez uchylone okno. Dla nas jest też ważna wasza praca. Wtedy, kiedy jesteśmy poza seminarium, np. w czasie urlopu, możemy przeczytać, co się dzieje w diecezji. Za to też bardzo wam dziękujemy - mówił rektor WSD w Radomiu, ks. Jarosław Wojtkun.

W homilii, dyrektor Radia Plus Radom, ks. Jacek Wieczorek zachęcał do zapoznania się z orędziem papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu - "Życie staje się historią". Mówił, że papież przypomina w nim mediom o znaczeniu opowiadania, narracji, bo one przybliżają do Boga. Zachęcał kleryków, by uczyli się od Chrystusa, który jest mistrzem w opowiadaniu.

Za otwartość seminarium dla mediów diecezjalnych i za współpracę podziękował na koniec Eucharystii redaktor naczelny radomskiego Gościa Niedzielnego, ks. Zbigniew Niemirski. – Z pewnością to, co tworzą nasze media przy pomocy seminarium, kiedyś będzie służyło, jako śledzenie historii, która dzieje się w naszych czasach.

Św. Franciszek Salezy jest patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej, gdyż na murach i parkanach rozlepiał ulotki – zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary.