Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa przy relikwiach „Świętej ciernia i róży”

wtorek, 27 lutego 2024 16:11 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
Foto: arch. parafii w Nieświniu
ks. Stanisław Piekielnik

W czwartek, 22 lutego, w kościele w Nieświniu odbyło się nabożeństwo ku czci św. Rity. Relikwie Świętej „specjalistki od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania”, a także patronki rodzin i pokoju, czczone są w tej świątyni od grudnai ub. roku.

Liturgii przewodniczył ks. Stanisław Nowak, proboszcz parafii, w asyście ks. Kazimierza Granowicza, proboszcz parafii w Rogowie i ks. Szymona Pikusa z radomskiej Kurii. A licznie zgromadzeni parafianie i czciciele św. Rity z okolicznych miejscowości (m.in. z Końskich,  Przysuchy, Rogowa, Dziebałtowa, Rusinowa, Niekłania, Suchedniowa oraz z  Radomia) przynieśli ze sobą róże, symbol świętej Rity, które zostały poświęcone.

- Róża, piękny kwiat. Ale szczególnej wartości nabiera wtedy, kiedy staje się darem dla kogoś. Nie tylko wtedy, kiedy rośnie w ogródku i cieszy oko, ale wtedy, kiedy jest ścięta i komuś ofiarowana. Dar. Dlatego chcemy ofiarować je jako wyraz wdzięczności św. Ricie, albo tym osobom, za które się modlimy. Niech będą dowodem naszej modlitwy. – mówił ks. Stanisław Nowak, proboszcz parafii w Nieświniu, a kończąc dodał: - Niech błogosławieństwo, którego wam udzielę pomoże stać się jak róża, czyli darem dla drugich.

W czasie nabożeństwa odmówione zostały modlitwy do św. Rity i odczytane prośby składane w przeróżnych intencjach, a wierni mogli również indywidualnie pomodlić się przy figurze „Świętej ciernia i róży”.

Kolejne nabożeństwa ku czci św. Rity – „Specjalistki od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania”, a także patronki rodzin i pokoju, będą odbywały się w każdy 22 dzień miesiąca. Najbliższe będzie w piątek, 22 marca, i będzie związane z wielkopostną Drogą Krzyżową ze Świętą Ritą. Początek modlitw o godz. 16.00.