Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie

środa, 05 lutego 2020 18:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pl.wikipedia.org (Paterm)
Weronika Chochoł

Przez miesiąc będzie można wziąć udział w teatralnych rekolekcjach zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca. W Kałkowie-Godowie tradycyjnie wystawiane będzie Misterium Męki Pańskiej.

Misterium Męki Pańskiej będzie wystawiane od drugiej soboty Wielkiego Postu (7 marca) do soboty przed Niedzielą Palmową (4 kwietnia) włącznie o godzinie 15.30 i 18.00.

Akcja misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w ogrodzie Oliwnym, aż po scenę śmierci Zbawiciela na Golgocie. Autorem scenariusza i reżyserem Misterium Męki Pańskiej jest pierwszy kustosz sanktuarium ks. Czesław Wala, obecnie przebywający na emeryturze.

- Radość jest tym większa, że aktorzy należą do wspólnoty parafialnej w Kałkowie-Godowie. Tu od lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła - mówi ks. Zbigniew Stanios - kustosz sanktuarium i dodaje: - Dzielimy się radością, że wystawiane przez lata Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły.

Organizatorzy - mając na uwadze duże zainteresowanie przedstawieniem - proszą o wcześniejsze rezerwowanie swego uczestnictwa. Zgłaszać się można do punktu informacji Sanktuarium pod numerem telefonu: (41) 272 18 88. Osoby, które chcą zatrzymać się w Sanktuarium proszone są natomiast o rezerwację telefoniczną pod numerem: 660 158 239.