Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Czekają na Twoją pomoc

niedziela, 20 lipca 2014 11:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kolejna grupa chorych dzieci otrzymała wsparcie z Funduszu "Wielki Złoty Pieniądz Nadziei", który prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej. - Dziękujemy za zrozumienie i pomoc ofiarowaną drugiemu człowiekowi i prosimy wszystkich tych, którzy chcą jeszcze pomóc o wpłatę na Fundusz - powiedział ks. Robert Kowalski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Akcja jest przeznaczona dla osób wrażliwego serca, które chcą pomóc ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom. Polega na przekazywaniu 5 złotych miesięczne na specjalny fundusz, który utworzyła Caritas. - W ostatnich dwóch miesiącach mogliśmy pomóc kolejnym 11 chorym na kwotę prawie 12 tysięcy złotych. Do turnusu rehabilitacyjnego dofinansowanie otrzymał m.in. 2-letni Cyprian, 5-letni Krzyś, 8-letnia Oliwia oraz 13-letni Mikołaj. Dzięki waszej pomocy aparat słuchowy będzie miała Jadwiga, Anna i Piotr, a protezę Włodzimierz. Pomoc na dalsze leczenie otrzymał również Sławomir - wylicza się ks. Kowalski.

Potrzeb jest jednak wiele. Do Caritas Diecezji Radomskiej coraz częściej docierają rodzice ciężko chorych dzieci. Nie brakuje też dorosłych. Choroby i stałe defekty słuchu i wzroku, choroby narządów ruchu, ciężkie poparzenia, a nade wszystko choroby nietypowe, nie wpisane w rejestr refundacji NFZ, wymagają zaangażowania dużych środków.

Każdy kto chce zostać uczestnikiem akcji i wspomóc potrzebujących może zadeklarować comiesięczną wpłatę w wysokości 5 złotych (lub wielokrotność) na konto: 09 1240 3259 1111 0010 0738 7983.

Akcja "Wielki Złoty Pieniądz Nadziei" - jedna z inicjatyw Caritas - rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Dzięki ofiarodawcom i darczyńcom udało się zebrać ok. 23 tys. złotych.