Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Studenci z DA pomagają radomskim szpitalom

czwartek, 09 kwietnia 2020 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

800 własnoręcznie uszytych maseczek ochronnych przekazali dzisiaj radomskim szpitalom wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu. Dary zostały przekazane dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Ks. Mariusz Wilk, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Duszpasterz Akademicki przypomniał, że od tygodnia wolontariusze angażują się w pomoc dla szpitala przy ulicy Aleksandrowicza. Koronawirusem zaraziło się tam ponad 180 osób z personelu lekarskiego i pacjentów.

- Przygotowujemy posiłki dla pacjentów trzech oddziałów mazowieckiej lecznicy: neurochirurgii, neurologii i epidemiologii. Dzisiaj dostarczyliśmy 800 maseczek ochronnych, które sami uszyliśmy. W darach były też środki czystości, gogle i przyłbice. To był chyba najlepszy sposób na przeżycie Wielkiego Czwartku w moim życiu – powiedział ks. Mariusz Wilk.

W akcję włączyła się również parafia św. Jadwigi oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, w tym studenci z kierunku lekarskiego.

Zapraszamy do nas: