Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup Tomasik przypomina o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej

czwartek, 30 kwietnia 2020 18:20 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Zbigniew Niemirski/GN
Radosław Mizera

Biskup Henryk Tomasik przypomina, że do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. Wielkanocną. Ordynariusz radomski zachęca także do spowiedzi wielkanocnej.

Bp Tomasik w komunikacie skierowanym do wiernych pisze, że "chrześcijaństwo to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem, Śmiercią i Zmartwychwstaniem". - Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę o Bożym Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem - czytamy w komunikacie.

Ksiądz biskup podkreślił, że "przez modlitwę i życie sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość". - Naturalną formą podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii - napisał biskup radomski.

- To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą” - przypomniał ksiądz biskup.

Bp Tomasik zaprosił wiernych do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. - Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas - napisał biskup Tomasik.

Zapraszamy do nas: