Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

"Kapłan duchowo jest zawsze młody" - to dewiza księdza Adama Łukiewicza

czwartek, 28 maj 2020 23:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Archiwum
Elżbieta Warchoł

40 rocznicę święceń kapłańskich przeżywa ks. kanonik Adam Łukiewicz, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole i dziekan dekanatu drzewickiego.

W najbliższą niedzielę, 31 maja 2020 roku 40 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. kanonik Adam Łukiewicz. Każdy jubileusz jest okazją do dziękczynienia Bogu i ludziom za dar czasu, doświadczone łaski, spotkania z ludźmi. To także okazja do wspomnień. Jaki to był czas? Jak Jubilat wspomina dzień swoich święceń kapłańskich, pracę duszpasterską, studia i posługę dla diecezji oraz pracę w kurii biskupiej?:

Kapłaństwo to najpiękniejsza posługa jaką Chrystus mógł wszczepić w moją duszę - wyznaje po czterdziestu latach służby Bogu i ludziom ks. kan. Adam Łukiewicz:

Jest otwarty na sprawy ludzi i kapłanów. Od 16 lat ks. Adam Łukiewicz jest proboszczem parafii w Odrzywole, wcześniej pracował w Stromcu. Jest też dziekanem dekanatu drzewickiego dbając o wspólnotę kapłanów pracujących na tamtym terenie. Zawierza wszystkie sprawy Miłosierdziu Bożemu i św. Faustynie Kowalskiej:

Po 40 latach kapłaństwa ks. kanonik Adam Łukiewicz dziękuje Panu Bogu za dar kapłaństwa, za ludzi, których spotkał na swojej drodze życia, a przede wszystkim dziękuje za Rodziców:

Dziękczynienie za jubileusz 40 lecia święceń kapłańskich ks. kan. Adama Łukiewicza odbędzie się w niedzielę, 31 maja 2020 roku podczas Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole. Początek liturgii o godz. 16.00. Dziękczynienie za 40 lat kapłaństwa odbędzie się z udziałem władz samorządu powiatu przysuskiego na czele ze starostą Marianem Niemirskim, gminy Odrzywół i członków kół łowieckich, których duszpasterzem jest ks. kan. Adam Łukiewicz.

Zapraszamy do nas: