Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Rozniszew
Dziś jest: Niedziela, 26 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Koncert Lustra podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

środa, 07 października 2020 12:45 / Autor: Wojciech Sałek
foto: zespół Lustro
Wojciech Sałek

Dziś koncert, podczas którego zespół „Lustro” zaśpiewa dawne piosenki wojskowe we współczesnej aranżacji. "Rozszumiały się wierzby płaczące" czy "Pałacyk Michla" - starszym słuchaczom przywróci wspomnienia a młodsi poznają naszą historię.

To kolejna propozycja tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu. Tym razem koncert który odbędzie się w środę 7 października o godzinie 19.00 w Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22.

Zespół Lustro powstał w 2003 roku. Jeszcze w 2004 roku grupa zadebiutowała utworem "Ja, twój cień" wydaną na składance “Rock Atak”. Potem przyszedł rok 2007, kiedy muzycy zdobyli nagrodę "Złotego Kameleona" na festiwalu Jarocin 2007. Statuetka została przyznana przez jarocińską publiczność. Piosenka "Taki jak ty" znalazła się też na przygotowanej przez Piotra Kaczkowskiego kompilacji "Minimax pl Jarocin 2007".

Zespół nagrał dwa autorskie albumy "Po drugiej stronie" (2009), "Spokojnie to tylko wojna" (2011) oraz płytę "Gloria Victis" (2016), na której znajdują się piosenki partyzanckie i wojenne w rockowych aranżacjach.

I właśnie z tego albumu zabrzmią dziś piosenki podczs koncertu. „Gloria Victis” jest obrazem tego, że wszyscy mamy wspólne dziedzictwo, wspólną historię i przeszłość. Z tekstów płynie ogromna głębia, wobec której nie można przejść obojętnie. Pojawią się znane nam utwory jak "Niebieskooka", "Warszawskie dzieci", "Rozszumiały się wierzby płaczące" czy "Pałacyk Michla".

Patronat medialny: Radio PLUS Radom