Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dzielmy się posiłkiem

wtorek, 20 października 2020 19:28 / Autor: Wojciech Sałek
filipini.radom.pl
Wojciech Sałek

Ci, którzy tworzą kulinarne smakołyki, 20 października mają swoje święto. Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni był Bill Gallagher. Przyświecał mu bardzo szczytny cel: to nie tylko szerzenie wiedzy o zawodzie Szefa Kuchni, ale i dzielenie się posiłkiem z potrzebującymi.

Dlatego dziś w naszym programie #PopoludniePlus porozmawialiśmy z tymi, którzy pracując w różnych instytucjach również pomagają, aby te posiłki dotarły do najbardziej potrzebujących.

Magda Gliszczyńska rozmawiała z ks. Damianem Drabikowskim, zastępcą dyrektora radomskiej Caritas. Od wielu lat Caritas prowadzi jadłodajnie dla ubogich, w Radomiu a także w Starachowicach i Pionkach:

Inną formę pomocy, jeśli chodzi o posiłki dla potrzebujących wybrała Arka. Komu pomagają, o tym powiedział nam ks. Andrzej Tuszyński, prezes Radomskiego Centrum Młodzieży "Arka":

Również radomscy Filipini prowadzą jadłodajnię "Oratorium dobrej radości" w miejscu, gdzie już przed wojną siostry Szarytki pomagały ubogim w tej części miasta. Historię tego miejsca przypomniał nam wieloletni przełożony księży Filipinów ks. Mirosław Prasek: