Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wyróżnienia dla 11 kapłanów zasłużonych dla Diecezji Radomskiej

czwartek, 24 grudnia 2020 09:35 / Autor: Monika Nowakowska
Fot. MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Dzisiaj na spotkaniu wigilijnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu z udziałem księży biskupów, wychowawców i wykładowców seminaryjnych zostały ogłoszone wyróżnienia kościelne dla trzech kapłanów.

Biskup Radomski Henryk Tomasik za zasługi dla Diecezji Radomskiej przyznał godności kanoników honorowych.

Ks. dr Paweł Gogacz, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego i ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej zostali kanonikami honorowymi kapituły katedralnej w Radomiu, a ks. Grzegorz Tęcza, ojciec duchowny alumnów, kanonikiem honorowym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej.

W sumie zostało wyróżnionych 11 kapłanów. Jak już informowaliśmy wczoraj w siedzibie Kurii Diecezji Radomskiej godnością kanonii wyróżnieni zostali ks. dr Szymon Pikus, ekonom diecezji został mianowany kanonikiem gremialnym w Kapitule Katedralnej w Radomiu, ks. dr Tomasz Herc i ks. dr Marcin Rogala zostali wyróżnieni kanoniami honorowymi w Kapitule Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Natomiast ks. Marek Rosiński został kanonikiem honorowym w Kapitule Kolegiackiej św. Mikołaja w Końskich, ks. Wincenty Chodowicz i ks. Stanisław Pudzianowski kanonikami honorowymi w Kapitule Kolegiackiej św. Bartłomieja w Opocznie, zaś ks. dr Dariusz Karasek i ks. dr Marek Adamczyk - kanonikami honorowymi w Kapitule Katedralnej w Radomiu.