Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: wiarę trzeba potwierdzić całym życiem

piątek, 25 grudnia 2020 01:37 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Wiarę trzeba potwierdzić całym życiem - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik, podczas Pasterki w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

W homilii bp Tomasik mówił, że Chrystus przychodzi do człowieka, ale świat w różny sposób reaguje na Jego przyjście. Mówił, że bolesne jest to, że wielu ludzi nie chce przyjąć Zbawiciela. - Świat chce uczynić Boga wielkim nieobecnym ostrzegał nas św. Jan Paweł II podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie. Nie ma miejsca w wielu ludzkich sercach dla Syna Bożego, który staje się człowiekiem i chce poprowadzić każdego do zbawienia - mówił ksiądz biskup.

Dalej przywołał przykłady uczonych, którzy odważnie wyznawali swoją wiarę. Wśród nich wymienił Keplera, który mówił, że Bóg jest istotą, wieczną i nieskończoną; Pasteura, który mówił, że głęboka wiedza prowadzi do głębokiej wiary oraz Einsteina, który mówił, że nauka bez religii jest kaleka, a religia bez nauki jest ślepa.

- To piękne świadectwa ludzi, którzy pogłębili swoją wiarę, pogłębiając wiedzę. Prosimy, by naszą odpowiedzią przyjścia Syna Bożego na ziemię była prosta, ufna, mądra i szczera wiara, która zostanie potwierdzona całym życiem. Potrzebny jest wysiłek i cisza przed Bogiem. Trzeba pogłębiać wiedzę religijną, by jeden komentarz w Internecie nie zburzył w nas wiary i trwania przy Chrystusie - powiedział bp Henryk Tomasik.