Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Z wdzięcznością w katedrze za to, że Bóg jest bogactwem ich życia

wtorek, 02 lutego 2021 16:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Stojąc wobec wielu wyzwań i doświadczeń trzeba, abyśmy potrafili wierzyć i być posłuszni Chrystusowi – powiedział biskup radomski Marek Solarczyk, który w Święto Ofiarowania Pańskiego przewodniczył mszy świętej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. 2 lutego modlimy się w intencji Osób Życia Konsekrowanego, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II, jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i na świecie.

- Dzisiaj trzeba dziękować, że z Bożą łaską potrafiliśmy zachować czystość duszy i serca. Dzisiaj musimy stanąć z tą wielką wdzięcznością za to, że Bóg jest bogactwem naszego życia, że to wszystko, co świat nazwie ubóstwem, tak naprawdę będzie wielkim zwycięstwem człowieka – mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

- Niech ta eucharystia, która niesie wielkie tchnienie Bożej łaski, odnowi te tajemnice w nas, abyśmy stanęli i powiedzieli Bogu: „nasze oczy ujrzały Twoje zbawienie. Wspieraj, abyśmy szli na Twoją chwałę” - dodał biskup Solarczyk.

Do radomskiej katedry przybył ojciec Fabian Skowron z opactwa cystersów z Wąchocka. - Jest to szczególny dzień dla osób konsekrowanych. Dziękujemy św. Janowi Pawłowi II, który ustanowił ten dzień. Dzisiaj dziękuję Bogu, że swoje życie poświęciłem dla Niego – powiedział cysters z Wąchocka.

Siostra Małgorzata Binkowska, na co dzień pracuje w świetlicy Caritas przy ul. Kościelnej w Radomiu. - To dzień wyjątkowy dla wszystkich osób konsekrowanych. To dzień szczególny i wyjątkowy. Dzisiaj pokazujemy światu, że wybrałyśmy najpiękniejszą drogę życiową – powiedziała s. Binkowska.

- Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz aby sprowokował dojrzewanie Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który obchodzimy 2 lutego.

W diecezji radomskiej jest ok. 400 osób konsekrowanych. Istnieje również jeden zakon klauzurowy sióstr klarysek w Skaryszewie. Osoby konsekrowane - zakonnice i zakonnicy - żyją w społeczeństwie, pracują i wykonują codzienne obowiązki domowe, a przy tym chcą służyć Bogu i ludziom. W Polsce jest ok. 32 tys. osób konsekrowanych.