Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Wydarzenia

Ludzie chorzy to skarb

czwartek, 11 lutego 2021 18:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kozieniczanie modlili się dzisiaj za chorych z okazji Światowego Dnia Chorego i w intencji Hospicjum Domowego im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach. Mszy przewodniczył ks. dr Krzysztof Dukielski moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

Podczas homilii ks. Dukielski wielokrotnie powtarzał, że ludzie chorzy i cierpiący to skarb w społeczeństwie i możemy od nich czerpać cenne lekcje:

We mszy uczestniczyli samorządowcy gminy Kozienice w tym burmistrz Piotr Kozłowski. Jak mówi, Gmina i Hospicjum Domowe mają ambitne plany:

Tymczasem prezes Hospicjum ks. Tomasz Pastuszka inicjuje kolejne zbiórki pieniędzy na jego działalność. Najbliższa już w tę niedzielę:

Ks. Kazimierz Chojnacki - proboszcz parafii Św. Krzyża, przy której działa Hospicjum jest dumny z dzieła ks. Tomasza:

Działalność Hospicjum nie byłaby możliwa bez rzeszy ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc chorym i cierpiącym. Wśród wolontariuszy jest mnóstwo młodych ludzi z kozienickich szkół:

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Msza z tej okazji była jednocześnie pierwszą w tym roku w intencji Hospicjum w Kozienicach i jego podopiecznych.