Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wczoraj przed kościołem Św. Krzyża w Kozienicach zebrano prawie 4 tysiące złotych

poniedziałek, 15 lutego 2021 12:27 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Za nami druga „Słodka Niedziela” zorganizowana w parafii Św. Krzyża w Kozienicach. Dzięki wsparciu lokalnych cukierników sprzedano 275 słodkich pakietów i zebrano w ten sposób 3,8 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum Domowego w Kozienicach.

W Walentynki wolontariusze zebrali do puszek kwotę 3800 zł, która jest o 510 zł wyższa od uzyskanej w czasie pierwszej "Słodkiej Niedzieli'. Imponujący wynik jest owocem starań wielu osób: wolontariuszy oraz lokalnych cukierników i piekarzy, a także hojnych parafian.

Liczba 275 mówi same za siebie! W ręce parafian trafiło właśnie tyle pakietów pączków. Warto wspomnieć też o niezliczonej ilości słodkości, czyli przeróżnych bombonierek i słodyczy oraz cegiełek - cukierków niespodzianek. Trud wielogodzinnych przygotowań przyniósł rezultaty, które przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Ks. Tomasz Pastuszka, prezes Kozienickiego Hospicjum i inicjator akcji nie osiada na laurach. W jego głowie rodzą się kolejne pomysł na wsparcie swoich podopiecznych:

Sklepik Caritas przy ul. Warszawskiej 6 czynny jest od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00 a w sobotę od 10.00 do 13.00.