Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Święto Miłosierdzia Bożego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże

piątek, 09 kwietnia 2021 09:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Elżbieta Warchoł

Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest Świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu - zanotowała w Dzienniczku słowa Pana Jezusa święta siostra Faustyna Kowalska (Dz. 742).

Święto Bożego Miłosierdzia to jedna z form kultu Bożego Miłosierdzia. Do tego dnia Pan Jezus przywiązał wielkie łaski. W Dzienniczku św. s. Faustyna zanotowała słowa Jezusa: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski (Dz. 699).

Co jest istotą Święta Bożego Miłosierdzia? Jak wykorzystać dany nam czas? Co kryje się pod pojęciem wyobraźnia miłosierdzia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z s. Beniaminą, przełożoną wspólnoty Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu: