Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Wydarzenia

Jerycho Rodzin w Opocznie (program)

piątek, 16 kwietnia 2021 13:22 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Od niedzieli w diecezji trwa Jerycho Rodzin. Modlitwa w intencji małżeństw i rodzin dzisiaj trwa w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Kopia obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej, przy której wierni trwają w modlitwie podczas Jerycha Rodzin, trafiła do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w czwartek o godzinie 18.00 Obraz powitał proboszcz ks. kanonik Mieczysław Głogowski. Później przed obrazem modlili się m.in. dzieci i młodzież. Modlitwy w intencji rodzin zakończył tego dnia Apel Jasnogórski.

Jak informuje ks. Sławomir Ogorzałek, wikariusz parafii, również od rana w kościele gromadzą się wierni na modlitwie.

– Ufamy, że to nasze trwanie przed Najświętszym Sakramentem, przed obrazem Matki Bożej przyczyni się do tego, że rodziny naszej parafii będą mocne Bogiem, będzie w nich wzajemna miłość, poszanowanie, szacunek do każdego życia ludzkiego – mówi.

Dzisiaj o godzinie 17.30 w opoczyńskiej parafii Podwyższenia Krzyża odprawiona zostanie msza święta, w czasie której ks. proboszcz Mieczysław Głogowski dokona aktu zawierzenia rodzin Matce Bożej. Z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego kopia obrazu Świętej Rodziny trafi do kolegiaty św. Bartłomieja w Opocznie.

Tam o godz. 18.00 msza święta na rozpoczęcie modlitwy za rodziny, o godz. 1900 rozpocznie się adoracja i czuwanie modlitewne młodzieży i dzieci oazowych, o 20.00 część Radosna różańca świętego za rodziny, o godz. 20.30 czas cichej i prywatnej modlitwy, a godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

W sobotę od 6.30 do 8.30 msze święte, o godz. 8.30 modlitwa różańcowa, o godz. 9.00 msza święta z kazaniem w intencji rodzin z parafii, o 11.00 modlitwa różańcowa, o godz. 14.30 modlitwa różańcowa za rodziny zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i oddanie rodzin z parafii w opiekę Świętej Rodziny z Nazaretu.

W sobotę, 17 kwietnia modlitewne czuwanie w intencji rodzin podejmie parafia NMP Królowej Polski w Opocznie. O godz. 17.00 msza święta inaugurująca Jerycho Rodzin w intencji świętości i jedności małzeństw i rodzin, Apel Jasnogórski z rozważaniem o świętości małżeństwa. Adorację nocną prowadzą koła różańcowe i mieszkańcy poszczególnych ulic.

W niedzielę, 18 kwietnia o godz. 7.30 msza święta, po której adoracja mężów i ojców, po mszy św. o godz. 9.00 adoracja matek i żon, po mszy św. o godz. 10.45 modlitwa młodzieży w intencji rodziców i przyszłych rodzin, po mszy św. o godz. 12.00 modlitwa dzieci w intencji rodziców, po mszy św. o godz. 13.00 modlitwa o poszanowanie życia. O godz. 14.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji świętości, nierozerwalności i sakramentalności malżeństwa, o godz. 15.00 msza św. i modlitwa rodziców w intencji dzieci. O godz. 16.30 msza święta z zawierzeniem rodzin parafii Świętej Rodzinie.

Jerycho Rodzin zainaugurował w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie biskup radomski Marek Solarczyk. Jerycho trwa w każdej parafii nieustannie przez 24 godziny: od mszy świętej o godz. 18.00 do godziny 18.00 następnego dnia. W tym czasie kościoły parafialne są otwarte całą dobę, a podczas  adoracji wierni maja mozliwość skorzystania z sakramentu pokuty.