Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup Marek Solarczyk modlił się za maturzystów zdających matematykę

środa, 05 maj 2021 06:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Biskup Marek Solarczyk przewodniczył porannej mszy świętej w intencji maturzystów. Dziś abiturienci zmierzą się z matematyką.

- Dzisiaj jest bardzo mocno podkreślony w ostatnich słowach obraz Nauczyciela i ucznia - wyjątkowy znak jedności. Nie tylko związany z maturzystami, którzy są w trakcie zdawania egzaminów. Kiedy uświadamiamy sobie tę tajemnicę Chrystusa Nauczyciela, to oczywiście przywołujemy chociażby ten moment, kiedy Maria Magdalena nazywa go "Rabbuni" - Nauczycielu. Przywołujemy ten moment, kiedy Chrystus w czasie Ostatniej Wieczerzy obmywa nogi apostołom i mówi: "Jeżeli ja, wasz pan i nauczyciel to czynię, to i wy powinniście wzajemnie sobie to czynić" - mówił biskup.

- Przywołujemy oczywiście i ten moment spotkania z młodym człowiekiem, który nazywa Jezusa "nauczycielem dobrym". Tam chociażby otrzymujemy wyjątkowy znak, że oczywiście przekaz przykazań, wiadomość i wierność tej przekazanej treści jest ważna. Chrystus ostatecznie mówi: "Jak chcesz byś doskonały, to zostaw to, co otrzymałeś od innych. Idź za mną i przyjmuj to, co ja chcę tobie ofiarować". Dzisiaj stajemy u progu kolejnego dnia, wobec Chrystusa, naszego Nauczyciela. Rozważamy, przyjmujemy, staramy się przeżywać tak wiele darów i treści, które już poznaliśmy, ale przede wszystkim idźmy z zaufaniem, otwartością, wiernością, aby być razem z Nim w tym, co będziemy przeżywać, z tymi, którzy będą przeżywać - tak jak jeszcze raz wspomnę maturzystów - powiedział biskup.

Odsłuchaj całą homilię:

Biskup Marek Solarczyk będzie sprawował mszę świętą w intencji maturzystów także w czwartek (6 maja). Transmisja w Radiu Plus Radom o godzinie 6:00 (Radom - 90.7 FM, Końskie i Opoczno - 94 FM oraz Kozienice - 97.9 FM).