Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Parafianie z Magnuszewa pożegnali zmarłego proboszcza

piątek, 07 maj 2021 19:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie odprawione zostało nabożeństwo pożegnalne zmarłego proboszcza parafii ks. kan. Szczepana Iskry, który zmarł w ostatni wtorek w wieku 66 lat.

Udział w nabożeństwie wzięli m.in. wójt gminy Magnuszew Marek Drapała, starosta kozienicki Andrzej Jung oraz wójt Grabowa nad Pilicą Euzebiusz Strzelczyk.

- Jeszcze tydzień temu rozmawialiśmy przez telefon i umawialiśmy na spotkanie, do którego już nie doszło. Ostatnie słowa proboszcza, które usłyszałem to „Szczęść Boże” - powiedział wójt Magnuszewa:

- Bardzo dobrze wspominam współpracę z ks. Szczepanem Iskrą - podkreślił starosta:

- Księdza Iskrę znałem od prawie trzydziestu lat. Współpraca z nim była bardzo owocna - dodał wójt Grabowa nad Pilicą:

- Ksiądz Szczepan pełnił swoje obowiązki najlepiej jak potrafił i jak pozwalało mu zdrowie - mówił o zmarłym proboszczu ksiądz emeryt Florian Rafałowski:

Tak natomiast swojego proboszcza zapamiętają parafianie:

Homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk. - Proszę was, aby każdy w swojej modlitwie przywołał to co jest znakiem, darem i owocem bliskości i obecności Boga, w którym uczestniczył świętej pamięci ksiądz Szczepan:

Śp. ks. Szczepan Iskra urodził się 15 listopada 1955 r. w Wysokich Małych koło Staszowa, święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1979 roku w Szczeglicach. Po święceniach pracował duszpastersko na wikariatach: Kazanów Iłżecki, Ostrowiec Świętokrzyski (MB Saletyńskiej), Kozienice (Świętej Rodziny), a w 1991 r. został mianowany proboszczem parafii Łękawica. Przez ostatnie 14 lat był proboszczem w Magnuszewie.

Jutro w kościele parafialnym w Szczeglicach o godz. 11.00 msza św. pogrzebowa i pochowanie na miejscowym cmentarzu.