Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Litania do Matki Bożej wyśpiewana na podwórku

niedziela, 16 maj 2021 21:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 5 lat, w każdą majową niedzielę Litania do Matki Bożej jest śpiewana między blokami, wprost na podwórkach osiedla Obozisko.

To inicjatywa proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu ks. Gabriela Marciniaka. Chodziło o to, by być bliżej ludzi, także starszych i chorych, którzy nie mogą już przyjść na nabożeństwo majowe do kościoła. Inicjatywa przyjęła się i jest z powodzeniem kontynuowana. Nabożeństwo rozpoczyna pieśń: Chwalcie łąki umajone, potem jest śpiew Litanii Loretańskiej, po której zgromadzeni odmawiają dziesiątek Różańca. W niedzielę, 16 maja nie przeszkodził nawet padający deszcz: 

Nasza Matko, spotykamy się na tych nabożeństwach majowych, aby wyrazić naszą miłość ku Tobie. Aby powiedzieć Ci jak bardzo Cię kochamy, jak bardzo jesteś dla nas ważna. Jak bardzo dziękujemy Jezusowi, że dał nam Ciebie za Matkę – mówił podczas nabożeństwa ks. Wojciech Kuropieska z par. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu:

Nabożeństwo na podwórku zakończyło odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego, błogosławieństwo i Kołysanka na dobranoc dla Matki Bożej. Kolejne majówki na podwórkach w niedziele 23 i 30 maja o godz. 20. Naśladownictwo mile widziane!