Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W drogę z nami! Przygotowania do pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

sobota, 24 lipca 2021 14:45 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Trwają ostanie przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W sobotę, 24 lipca w parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu spotkali się księża przewodnicy, którzy poprowadzą grupy pielgrzymów na Jasną Górę. Przybyli także przedstawiciele służb, które będą zabezpieczały pielgrzymów. Spotkanie poprowadził dyrektor pielgrzymki ks. Mirosław Kszczot:

Media diecezjalne będą na bieżąco relacjonowały przebieg pielgrzymki o czym mówili ks. Zbigniew Niemirski, kierownik tygodnika AVE Gość niedzielny i ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom. O zdrowie pielgrzymów zadba kolumna sanitarna. W dwóch kolumnach radomskich będą jechały dwie karetki - mówi Dariusz Glegoła właściciel Delta Plus:

Nad bezpiecznym przejściem pielgrzymów będzie czuwała policja. Sierżant sztabowy Jacek Orczykowski z KWP w Radomiu:

Pielgrzymom będzie także służyła pomocą Straż Miejska w Radomiu. Przez całą trasę będzie obecny strażnik miejski Krzysztof Cygan:

Wśród przewodników radomskich kolumn kapłanem z największym doświadczeniem jest bez wątpienia ks. Tadeusz Rojek z parafii Mirów Stary:

Pielgrzymów z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu poprowadzi ks. Michał Szeląg:

Ks. Damian Wieruszewski na Jasną Górę poprowadzi pątników z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu:

Do pielgrzymowania przygotowuje się też grupa ze Zwolenia. Ks. Piotr Popiel z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Zwoleniu:

 Księża przewodnicy odebrali pielgrzymkowe znaczki i identyfikatory, otrzymali także wytyczne Sanepidu dotyczące zapobiegania wściekliźnie. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę rozpocznie się 6 sierpnia. Nie będzie jak w ubiegłych latach Mszy św. przy WSD w Radomiu. Ze względu na pandemię Msze święte rozpoczynające pielgrzymkę dla poszczególnych grup będą sprawowane w parafiach. Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Radomiu. Nie będzie także spotkania wszystkich 5 kolumn we Mstowie na Przeprośnej Górce. Kolumny spotkają się dopiero w Częstochowie, by wspólnie wejść na Jasną Górę. 13 sierpnia o godz. 15 na wałach jasnogórskich sprawowana będzie Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasna Górę. Po liturgii pielgrzymi wejdą do Kaplicy Cudownego Obrazu, by pokłonić się Matce Bożej.