Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Poświęcenie ołtarza w kaplicy wieczystej adoracji w Jedlni

środa, 22 września 2021 23:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup radomski Marek Solarczyk poświęcił ołtarz w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni koło Radomia. Odbywa się tam adoracja Najświętszego Sakramentu przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Wieczorem, 22 września, Mszy świętej w kaplicy przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Marek Solarczyk. - W tym miejscu nikogo nie trzeba przekonywać o tej wyjątkowej tajemnicy, jaką Bóg zawarł w Najświętszym Sakramencie. To miejsce przez niepojęty dar piękna Boga dotyka człowieka. To wyjątkowa moc czasu adoracji. – mówił ksiądz biskup Solarczyk.

Ks. Sławomir Płusa, prezes Fundacji Płomień Eucharystyczny wyraził radość, że w kaplicy poświęcono ołtarz adoracyjny oraz ławki. - To dar naszych dobroczyńców, którymi są: ks. Andrzej Tuszyński (ołtarz) i ks. Zenon Ociesa (ławki) – powiedział ks. Sławomir Płusa.

Ks. Andrzej Tuszyński powiedział, że ołtarz adoracyjny ufundował dzięki datkom pozyskanym z rodzinnego majątku. - Cieszę się, że mam cegiełkę w powstającej wciąż kaplicy wieczystej adoracji. To szczególne miejsce, gdzie ludzie otrzymują łaski – powiedział proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu.

Fundatorem Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni jest Stefan Grzywacz. - W ten sposób okazałem Bogu wdzięczność za pokonanie choroby nowotworowej.

Kaplica została wybudowana dzięki Fundacji „Płomień Eucharystyczny”, która została powołana w celu gromadzenia środków na budowę pierwszej w Polsce kaplicy – Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kaplica Wieczystej Adoracji w Jedlni została poświęcona 30 listopada 2019 roku przez bp. Henryka Tomasika. Jej budowa trwała prawie dwa lata. Impuls do jej powstania dał o. Joseph Vadakkel. Patronem kaplicy jest św. Jan Paweł II.