Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Wydarzenia

Kolejny spektakl Teatru pod Lipami

piątek, 24 września 2021 21:35 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Lipie odbyła się premiera spektaklu „Między pokoleniami”.

Radom szczepienia

Spektakl „Między pokoleniami” to kolejne przedsięwzięcie przygotowane przez ks. Tomasza Waśkiewicza, proboszcza parafii w Lipie. Scenariusz sztuki powstał w oparciu o dwa teksty. To „Polonez” Jacka Getnera i „Casablanca” Krzysztofa Kokota. Jak wyjaśnia ks. Tomasz, na ich podstawie powstał szczególny utwór, który ma pokazywać zarówno wiek starczy, jak i młodość sterowaną trochę przez media. Na scenie zobaczyliśmy młodych aktorów z parafii w Lipie. – W tym spektaklu gra ponad 15 osób. We wszystkich spektaklach, które były przedstawiane w Lipie ponad 70 – dodaje reżyser spektaklu.

Premierę spektaklu Teatru pod Lipami honorowym patronatem objął biskup radomski Marek Solarczyk. Przypomniał, że 23. dzień każdego miesiąca jest dniem modlitwy za Światowe Dni Młodzieży, które w 2023 roku odbędą się w Lizbonie. Premiera spektaklu w Lipie przypadła na 24 września, zbiegła się więc z dniem modlitw o młodych i Światowe Dni Młodzieży.

Biskup dziękował również młodzieży, która wzięła udział w spektaklu oraz jej opiekunowi ks. Tomaszowi Waśkiewiczowi, który od lat przygotowuje młodych ludzi do występów. Na scenie zlokalizowanej przy kamieniu upamiętniającym poległych w Bitwie Warszawskiej wspomniał również o młodzieży, która w 1920 roku nie bała się przekraczać granicy życia dla ojczyzny. – I jestem przekonany, że to, czego mieliśmy okazję dzisiaj doświadczyć jest tylko potwierdzeniem, że młodzież jest wspaniała – mówił biskup Marek Solarczyk o udziale młodych ludzi w spektaklu w Lipie.

Spektakl w Lipie jak co roku zgromadził dużą rzeszę odbiorców. Inicjatywę ks. Tomasza Waśkiewicza chwalił wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

Wśród publiczności nie zabrakło burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, który widział wszystkie spektakle reżyserowane przez ks. Tomasza.

Młodzi aktorzy, którzy wystąpili w Lipie po raz kolejny zebrali zasłużone brawa, a sam spektakl dał sporo do myślenia licznie zgromadzonej na placu przed miejscowym kościołem publiczności.