Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Radomia

niedziela, 26 września 2021 19:51 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

"Tato - bądź, prowadź, chroń!" - pod takim hasłem przeszedł ulicami Radomia 9. Marsz Życia i Rodziny. Uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny i wartości życia od poczęcia.

Radom szczepienia

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedziła msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie pochód przeszedł ulicą Żeromskiego na plac Corazziego. Warto podkreślić, że w marszu wzięły udział osoby w każdym wieku.

Uczestnicy zgodnie podkreślają, że rodzina i życie są dla nich najważniejszymi wartościami.

Przemarsz zakończył się na placu Corazziego i tam odbyła się część oficjalna. Biskup Marek Solarczyk podziękował wszystkim za udział w pochodzie.

- Moja ogromna wdzięczność i wielka radość, że jesteście. Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa - to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia - powiedział biskup.

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówił o szczególnej roli ojca w rodzinie.

- Jako Centrum Życia i Rodziny i koordynator marszów życia i rodziny chcieliśmy zwrócić uwagę w tym roku na jedną kluczową postać - jest nią ojciec. Sam mam być zaszczyt być mężem i ojcem czwórki dzieci i to najważniejsza z ról, jaką przyszło mi pełnić - powiedział.

W marszu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i instytucji miejskich, między innymi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a także Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z państwem. Wszyscy zgadzamy się, że życie jest wartością nadrzędną, ale żeby w sposób właściwy funkcjonowało, potrzebuje fundamentu, którym jest matka i ojciec - powiedział wiceprezydent.

W radomskim marszu wziął udział także Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej, były marszałek sejmu.

- Ten marsz zasługuje na to, żeby w przyszłym roku być nie tylko radomskim, ale mazowieckim marszem życia i rodziny. Radom zasługuje, żeby być drugą stolicą życia na Mazowszu - powiedział Marek Jurek.

Ze Szczecina przyjechał ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek:

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedził Tydzień Rodziny w Diecezji Radomskiej, który rozpoczął się 20 września. Każdy dzień obfitował w spotkania z wartościowymi ludźmi, doświadczonymi małżeństwami, duszpasterzami rodzin, czy doradcami życia rodzinnego.