Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Kapelan szpitala do katechetów: Eucharystia źródłem miłości w dobie pandemii

sobota, 27 listopada 2021 12:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Eucharystia powinna być źródłem miłości i braterstwa w dobie pandemii COVID-19. Przekonali się o tym uczestnicy Adwentowego Dnia Skupienia dla katechetów, który odbył się 27 listopada w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

Dzień skupienia poprowadził ks. Mirosław Bandos, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistyczny im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, który przypomniał, że od dwóch lat zmagamy się z pandemią koronawirusa. - Ona niesie ze sobą spustoszenia, również duchowe. Dotyczy to osób, które w tym okresie w niewielkim stopniu spełniały praktyki religijne – mówił ks. Bandos.

Kapelan przekonywał, że Eucharystia powinna być źródłem miłości w dobie pandemii COVID-19. - Chrystus, który nas karmi pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina jest tym samym, który wychodzi nam na spotkanie w wydarzeniach dnia codziennego. Jest obecny w ubogim, cierpiącym, błagającym o pomoc i oczekuje naszego przyjęcia. Również w osobach zarażonych COVID-19 – mówił ks. Bandos.

Mówił, że pandemia nie wszystkich przeraża. - Jedni mówią, że jest to wymysł. Inni - którzy ciężko przeszli chorobę - też mają czasem wątpliwości - czy zbliżyć się do Chrystusa. Widoczny jest lęk przed przyjściem kapelana do chorego. Dlaczego ludziom wiary trudno jest zaprosić Chrystusa do własnego życia? Obserwuje wielu chorych, którzy mówią: „jutro”. Okazuje się, że tego jutra nie doczekali mimo, że byli w dobrej kondycji – powiedział kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Ks. Mirosław Bandos wyraził radość, że dostrzega chorych, którzy pierwszego dnia pobytu w szpitalu nie tylko proszą o spowiedź, ale proszą o przyjęcie Chrystusa do swojego serca.

W programie Adwentowego Dnia Skupienia dla katechetów była m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu. Była też możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz Msza święta.