Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Wydarzenia

W Jastrzębi wystawa Walka o Duszę Narodu

sobota, 19 marca 2022 18:04 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Parafia  Zwiastowania NMP i Biblioteka Gminna w Jastrzębi zapraszają od 20 do 27 marca na wystawę poświęconą błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu w kościele parafialnym.

Karty historii w cudowny sposób pokazują nam jak wiele zawdzięczamy błogosławionemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Jego głęboka wiara, niezachwiana postawa jest godna podziwu i naśladowania. Ludzie potrzebują dziś takich świadków wiary. Życie, powołanie, służba i działalność Prymasa Tysiąclecia, mogą mobilizować i mobilizują wielu z nas do działania, aby każdego dnia dawać jak najlepsze swiadectwo życia. Najbliższy czas w parafii w Jastrzębi będzie obfitował w wiele wydarzeń, od niedzieli do środy będą trwały rekolekcje wielkopostne, a 25 marca wierni będą przeżywać święto patronalne, które w tym roku będzie połączone z dziękczynieniem za 30 lat istnienia diecezji radomskiej.

Także w najbliższą sobotę, młodzież przyjmie sakrament bierzmowania, którego szafarzem będzie bp Piotr Turzyniski. Dlatego miejscowi duszpasterze pomyślleli, aby tym wydarzeniom towarzyszył ktoś wyjątkowy, bł. kardynał Stefan Wyszyński, przez którego wstawiennictwo pragną Bogu wypraszać potrzebne łaski. Przez cały czas trwania wystawy, będzie można także pomodlić się przy wystawionych relikwiach bł. Stefana Wyszyńskiego.