Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Alumni powalczą o tytuł mistrzów

środa, 23 października 2013 14:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

III Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłkę siatkową odbędą się 25-26 października w Radomiu.

W turnieju finałowym wezmą udział cztery drużyny: z Radomia, Częstochowy, Olsztyna i Przemyśla. Tytułu bronią seminarzyści z Radomia, którzy w ekipie mają liczącego 202 centymetrów diakona Łukasz Boćka, który jest bratem Grzegorza Boćka, reprezentanta drużyny seniorów siatkarzy.

Opiekunem radomskiej ekipy jest ks. Paweł Gogacz. - Przez cały rok odbywały się eliminacje do turnieju finałowego, które wyłoniły cztery reprezentacje. Owszem przygotowujemy kandydatów do kapłaństwa, ale nie możemy zapominać, że sport pomaga również w wychowywaniu samych siebie, przeżywaniu pewnej przygody. Ponadto rywalizacja w duchu fair-play też jest cennym doświadczeniem - powiedział ks. Gogacz.

W drużynie z Radomia wystąpi liczący 202 centymetrów wzrostu diakon Łukasz Bociek, który przed wstąpieniem do seminarium grał w siatkówkę na poziomie trzecioligowym. - Mam nadzieję, że chłopaki przyjadą z nastawieniem ''bić mistrza''. To ma być walka na boisku, od początku do końca - żartuje al. Bociek. Drugim trenerem zespołu jest diakon Marcin Pietras, który studiował wychowanie fizyczne. - Nasza drużyna jest dobrze przygotowania. Nie ukrywam, że będziemy bazowali na doświadczeniu dk. Boćka. Z optymizmem patrzymy na turniej finałowy - powiedział dk. Pietras.

Pierwsze mecze rozpoczną się w sobotę o 9.30. Finał przewidziano na 16.00. Godziny rozgrywek i posiłków mogą ulec zmianie w zależności od długości poszczególnych meczów. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w hali sportowej przy WSD w Radomiu, ul. Młyńska 23/25.