Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się za maturzystów

niedziela, 01 maj 2022 22:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup radomski Marek Solarczyk modlił się w niedzielę, 1 maja w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu za maturzystów. Po liturgii udzielał indywidualnego błogosławieństwa dla młodzieży, która 4 maja rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości.

- Jesteśmy z wami! Modlę się w waszej intencji. Życzę, abyście o tym nie zapomnieli, w tym całym napięciu, oczekiwaniach, lękach, czy obawach. Jak to przejść? Zróbcie swoje ze spokojem – mówił biskup Marek Solarczyk. - Niech Bóg będzie z wami. Niech będzie źródłem waszego pokoju, siły i mądrości oraz wytrwałości – życzył dalej biskup Marek.

Julia Wieczorek powiedziała, że modlitwa daje jej dużo wewnętrznego spokoju. - Nie dociera jeszcze do mnie, że za trzy dni będę pisała maturę. Teraz potrzebuję spokoju – mówiła tegoroczna maturzystka. Podobnego zdania byli również inni uczestnicy niedzielnej liturgii, którą celebrował ks. Adrian Jakubiak.

Przypomnijmy, że 20 kwietnia maturzyści diecezji radomskiej zawierzyli się Pani Jasnogórskiej. Mszy świętej przewodniczył biskup Marek Solarczyk. W spotkaniu uczestniczyło tysiąc osób. 

Egzaminy maturalne w tym roku rozpoczną się 4 maja o godzinie 9.00 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Kolejne egzaminy z przedmiotów obowiązkowych: matematyki i języka obcego nowożytnego odbędą się 5 i 6 maja o tej samej porze.