Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Pierwsze parafie neoprezbiterów

wtorek, 21 czerwca 2022 11:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W siedzibie kurii diecezji radomskiej bp Marek Solarczyk wręczył 21 czerwca nominacje neoprezbiterom, posyłając ich na pierwsze parafie. 

Bp Marek Solarczyk wyraził przekonanie, że neoprezbiterzy są doskonale przygotowani do pracy duszpasterskiej. - Jestem przekonany, że księża będą z zaangażowaniem przeżywać swoją posługę kapłańską. Wspólnoty, do których zostali posłani, zostaną ubogacone pasją młodych ludzi. Ufam, że pierwsze parafie staną się także wyjątkowym fundamentem pięknego i oddanego kapłaństwa na całe ich życie – powiedział ksiądz biskup Marek.

Ks. Filip Kochanowski został posłany do pracy duszpasterskiej w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, ks. Damian Gajownik - św. Jana Chrzciciela w Stromcu, ks. Artur Spasiński - Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach, ks. Emil Komorek - św. Kazimierza w Radomiu i ks. Piotr Morawski - św. Doroty w Wolanowie.

Zaskoczenia z nominacji nie krył ks. Damian Gajownik. - To duże zaskoczenie, tym bardziej, że zawsze miałem pragnienie, aby zobaczyć ten kościół - powiedział neoprezbiter tuż po otrzymaniu nominacji. - Idę do wiernych z wielką nadzieją. Wierzę, że Bóg będzie mi błogosławił. Będą mi towarzyszyły słowa pieśni, które wybrzmiały w czasie święceń kapłańskich: „Przez cierniowe rozłogi i przez lilii łan, przez jasny uśmiech szczęścia i żar gorzkiej łzy”. Trzeba być zawsze na to przygotowanym - dodał ks. Gajownik.

Z radością do nowych wyzwań duszpasterskich podchodzi ks. Filip Kochanowski. - Pochodzę z Opoczna, gdzie są trzy parafie. W Starachowice są większym miastem, ale praktyki duszpasterskie odbyłem w parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu. Z opieką Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą działał wśród ludzi na chwałę Boga - powiedział ks. Kochanowski.

W uroczystości udział wzięli m.in. ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu i ks. Marek Fituch, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej.

Jutro z kolei zostaną wręczone dekrety kapłańskie. Uroczystość odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchowne w Radomiu.