Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Mężczyźni kontynuują modlitwę na różańcu

niedziela, 03 lipca 2022 17:24 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- „Zabierz syna, nie zapomnij o Ojcu” - Rycerze Kolumba kontynuując Męski Różaniec w Radomiu zaprosili dziś do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze i modlili się w intencji pokoju w Ukrainie.

Proboszcz parafii i kapelan Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz przypomniał, że od lipca zmienia się godzina comiesięcznych modlitewnych spotkań. Od teraz mężczyźni spotykać się będą o godz. 13.00, a nie jak dotąd o 15.00.

Przez 3 lata, mężczyźni odmawiali różaniec w różnych kościołach Radomia. Comiesięczna modlitwa była okazją do zawierzenia miasta, diecezji i spraw bieżących:

Męski Różaniec" to inicjatywa Rycerzy Kolumba z parafii MB Częstochowskiej, która zrodziła się jesienią 2019 roku. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca mężczyźni gromadzą się na wspólnej modlitwie w jednej z radomskich świątyń. Jak sami mówią, nie spotykają się w jednym miejscu, bo chcą "omodlić" cały Radom. I chociaż pandemia w pewnym momencie przerwała tradycję comiesięcznych spotkań, to mężczyźni nie rezygnują. Przychodzą i młodsi, i starsi. Łączy ich wiara, chęć budowania na Chrystusie i oddania się pod opiekę Maryi, a także troska o przyszłość narodu. Uczestnicy przynoszą również swoje intencje i dają świadectwo wiary.

Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą św., następnie przychodzi czas na świadectwo lub wykład. Następnym punktem jest modlitwa różańcowa, podczas której na każde "Ojcze Nasz" mężczyźni wznoszą różańce.