Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka szkół papieskich na Jasną Górę

czwartek, 06 października 2022 15:59 / Autor: Klaudia Bzducha
Klaudia Bzducha

Sześć tysięcy uczniów i nauczycieli z 163 placówek wzięło udział w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę.

Pielgrzymki to świadectwo budowania żywego pomnika świętemu Janowi Pawłowi II. Stanowią także przygotowanie do Dnia Papieskiego. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Blask Prawdy”.
Młodzi podkreślają, że ich patron - Jan Paweł II - to wielka postać, którą warto poznawać i naśladować:

O swoich doświadczeniach opowiada również Alicja Kucharska, katechetka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kozienicach:

Idea papieskich szkół zrodziła się w Radomiu. Małgorzata Gumińska, jedna z inicjatorek powstania Rodziny Szkół Jana Pawła II:

Mszy świętej na szczycie przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Marek Solarczyk: - Prośmy Pana Boga, abyśmy potrafili razem z Nim przeżywać nasze życie. Abyśmy zaufali tym, którzy pomagają nam zbliżyć się do Pana Boga.

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II to ponad 1000 placówek oświatowych mieszczących się w różnych miejscach Polski. Co roku, w październiku, przedstawiciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych spotykają się w Częstochowie, by modlić się w ważnych intencjach, dziękować za Papieża Polaka oraz prosić o wychowanie młodych pokoleń w duchu odpowiedzialności za ojczyznę.

Relacja powstała dzięki wsparciu Radia Jasna Góra.