Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień chorego w Radomiu i diecezji radomskiej

środa, 08 lutego 2023 14:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Po raz kolejny przeżywać będziemy 11 lutego Światowy Dzień Chorego. Ten dzień ustanowił św. Jan Paweł II, aby uwrażliwić i zwrócić uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują.

Obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w sobotę kaplicy Matki Bożej z Lourdes w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Mszy świętej o godzinie 14.00 będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Kapelan szpitala ks. Krzysztof Andaś:

Światowy Dzień Chorego obchodzony będzie również w koneckim szpitalu 9 lutego. Mszy świętej odprawionej w kaplicy szpitalnej przewodniczył będzie tego dnia bp Piotr Turzyński. - Ks. biskup wygłosi Słowo Boże do chorych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników naszego szpitala. Po nabożeństwie uda się na jeden z oddziałów, aby spotkać się z najbardziej chorymi, udzieli im także sakramentu chorych – powiedział ks. Artur Kowalczyk, kapelan szpitala w Końskich. Msza w szpitalnej kaplicy w Końskich odprawiona zostanie o godzinie 11.

Natomiast w Dzień Chorego w Kozienicach odprawiona zostanie Msza Święta o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Krzyża. Będziemy polecać w modlitwie chorych z parafii oraz podopiecznych Hospicjum Domowego im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Mszę sprawować będą prezes Hospicjum ks. Tomasz Pastuszka i proboszcz ks. kan. Kazimierz Chojnacki. Wszystkim uczestnikom Mszy cierpiącym z powodu choroby udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. nastąpi wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy w intencji chorych oraz błogosławieństwo na sposób „lourdzki”.

We wszystkich parafiach w diecezji radomskiej celebrowane będą 11 lutego Msze święte w intencji chorych. W wielu parafiach udzielany będzie również sakrament chorych. 10 lutego Mszy świętej w kaplicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Początek o godzinie 11.00