Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Wydarzenia

Adwentowy dzień skupienia katechetów

sobota, 09 grudnia 2023 20:14 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Adwentowy dzień skupienia przeżywali katecheci. Spotkanie przeprowadzone zostało m.in. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Na adwentowy dzień skupienia przyjechali do Opoczna nauczyciele religii z okolicznych parafii. Spotkanie rozpoczęło się od konferencji, którą wygłosił ks. Damian Fołtyn. Starał się, aby katecheci jeszcze bardziej uświadomili sobie swoje miejsce i powołanie we wspólnocie Kościoła, żeby też doświadczyli piękna, które w nim jest. Nie zabrakło też rozmowy o codziennej pracy w szkole i problemach, z jakimi muszą się w niej mierzyć nauczyciele religii. Spotkanie było to także doświadczeniem tak ważnej wspólnoty katechetycznej.

Katecheci, którzy przyjechali do Opoczna podkreślają, że takie dni skupienia są im potrzebne. Pozwalają się spotkać, ale przede wszystkim podzielić się doświadczeniami. Są również okazją do zatrzymania się i wspierania się nawzajem.

Po konferencji nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odprawiona została Msza Święta.

Adwentowe dni skupienia katechetów odbywały się w tym roku w nieco zmienionej formule. Dotychczas nauczyciele religii spotykali się w Radomiu. W tym roku dni skupienia odbyły się również w Skarżysku-Kamiennej oraz właśnie w Opocznie.