Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Wydarzenia

Podopieczni DPS w Kozienicach modlili się do patronki swojego domu

poniedziałek, 04 marca 2024 13:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj, we wspomnienie św. Kazimierza Królewicza w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach odprawiona została Msza św. w intencji podopiecznych placówki i pomyślnego zakończenia procesu beatyfikacji patronki DPS-u.

Poniedziałek 4 marca to ważny dzień dla całej diecezji radomskiej, której patronem jest św. Kazimierz Królewicz, ale także dla Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach, którego założycielką jest Kazimiera Gruszczyńska. Dwa lata temu wydany został dekret o heroiczności cnót Matki Kazimiery, który zakończył pierwszy etap procesu jej beatyfikacji. Na jakim etapie jesteśmy teraz? Spytaliśmy siostrę Lucynę Czermińską, wicepostulatorkę procesu beatyfikacyjnego:

Mszę św. w Domu Pomocy Społecznej sprawowali dziekan kozienicki ks. kan. Władysław Sarwa oraz proboszcz parafii św. Krzyża w Kozienicach ks. Dariusz Sałek. W swojej homilii ks. dziekan mówił o wrażliwości Kazimiery Gruszczyńskiej na potrzeby chorych i cierpiących:

Dom Pomocy Społecznej w Kozienicach dysponuje 108 miejscami, w tym 96 dla osób z problemami psychicznymi i 12 dla osób z przewlekłymi chorobami somatycznymi. - W DPS chorzy znajdują całodobową opiekę w sytuacji, w której nikt z rodziny nie jest w stanie jej zapewnić – mówi dyrektor DPS Elżbieta Czapla:

Organem prowadzącym DPS w Kozienicach jest powiat kozienicki, a w dzisiejszej Mszy św. uczestniczyła wicestarosta Małgorzata Bebelska.