Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje w Rzymie dzięki Hansowi Höffmannowi

czwartek, 12 marca 2015 10:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 600 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach przeżywało tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Rzymie. Mszy świętej w Bazylice św. Piotra przewodniczył biskup Henryk Tomasik. 11 marca wzięli udział w audiencji ogólnej z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

Młodzież ze Starachowic udała się do Wiecznego Miasta 12 autokarami. Wyjazd realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego "Z ziemi włoskiej do Polski, z ziemi polskiej do Włoch". - Termin wyjazdu zbiegł się z rekolekcjami wielkopostnymi, które przeżywaliśmy w Rzymie. Był z nami biskup Henryk Tomasik, odwiedził nas także na biwaku. Niezwykłym przeżyciem była również audiencja u papieża Franciszka - mówi Tadeusz Szczepański, dyrektor szkoły.

Wyjazd jest sponsorowany przez Hansa Höffmanna z Niemiec, Honorowego Obywatela Miasta Starachowice. To wyróżnienie otrzymał w 2009 roku. - Nie pozwólcie w sobie zniszczyć tego, co w was najcenniejsze - wrażliwości, dobra, szacunku dla rodziców, waszych autorytetów - mówił wówczas Hans Höffmann na spotkaniu z młodzieżą. Papież Benedykt XVI nadał mu również Rycerski Order Świętego Grzegorza Wielkiego.

- Hans Höffmann jest przyjacielem naszej szkoły. Jest biznesmenem i filantropem. Jest zafascynowany postacią św. Jana Pawła II. Ta przyjaźń trwa od kilku lat - powiedział dyrektor Tadeusz Szczepański. Młodzież podczas pobytu w Rzymie zwiedzała również Watykan, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol i Panteon.