Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Życia trzeba bronić

niedziela, 22 marca 2015 21:54 / Autor:

Kilkuset radomian wzięło w niedzielę udział w VI Radomskim Marszu dla Życia.

Marsz wyruszył sprzed katedry o godz. 17. Wzięły w nim udział całe rodziny. Były i osoby starsze i dzieci w wózkach. Uczestnicy maszerowali aleją bpa Jana Chrapka i ulicą Żeromskiego przed Figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej przy klasztorze Ojców Bernardynów. W drodze odmawiali różaniec. Na transparentach widniały hasła broniące życia i rodziny np. Ciąża to nie choroba, Stop aborcji, Kto w rodzinie to nie zginie, Dziecko ozdobą życia, czy Hej lekarze, brońcie życia!

- Chcemy przede wszystkim odpowiedzieć na apel papieża Jana Pawła II, który mówił o wartości życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i kazał wszystkim ludziom dzisiaj bronić ludzkiego życia, szczególnie tego życia najbardziej bezbronnego - powiedział ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

W organizację marszu oprócz Duszpasterstwa Rodzin włączyło się szereg organizacji jak Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Arka czy Fundacja Pro - Prawo do Życia. W żóltych koszulkach szło ok. 30 wolontariuszy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka. Agnieszka Banasik z Arki podkreśla, że udział w marszu kształtuje właściwe wzorce wśród młodzieży.

Od niedawna w Radomiu działa Fundacja Pro - Prawo do Zycia. Dziś jej działacze wzięli czynny udział w marszu. Irmina Boniecka:

Marsz dla Życia jest częścią radomskich obchodów Dnia Świętości Życia, który przypada 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18 Drogą krzyżową w kościele Ojców Bernardynów. Następnie sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika. Podczas Mszy Św. będzie można złożyć deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ok. godz. 19. 30 nastąpi przejście ze świecami przed Pomnik Maryi Matki Życia na skwerze przy ul. Malczewskiego 1.