Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Jak pomóc dziecku przeżyć I Komunię Św.?

środa, 06 maj 2015 13:48 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Po rocznej przerwie, znów maj jest miesiącem Pierwszych Komunii Świętych. W wielu kościołach diecezji radomskiej w minioną niedzielę, odbyły się uroczystości, podczas których po raz pierwszy dzieci klas III szkół podstawowych przyjęły sakrament Komunii Św. Przed nami kolejne. Jak zatem pomóc dziecku dobrze przeżyć tę uroczystość?

To wydarzenie, do którego przygotowania rozpoczynają się kilkanaście miesięcy wcześniej. Na czym one polegają? Na pewno na zorganizowaniu przyjęcia, na które salę trzeba rezerwować z półtorarocznym wyprzedzeniem, i na które trzeba wydać około 3 tysięcy zł. Dla zaproszonych gości to dylemat, jaki prezent kupić, a są one coraz droższe: rankingi pokazują, że są to iPady, tablety, czy laptopy. Musi być też strój komunijny, by dziecko pięknie prezentowało się przed ołtarzem, a  którego cena waha się od 200 do 800 zł. na przestrzeni lat dużo się zmieniło...Kiedyś kubek kakao, mleka, czy spacer po lesie... dziś komercja wkradła się na dobre. Czy udaje się zatem odnaleźć prawdziwy sens tej uroczystości. Posłuchajcie wypowiedzi księży, rodziców i dzieci...Relacja Magdy Gliszczyńskiej

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Przypomnijmy, od tego roku wszyscy uczniowie klas trzecich, a nie drugich przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. W ubiegłym roku uroczystości się nie odbyły. To skutek reformy oświatowej, która wprowadza obowiązek szkolny od wieku sześciu lat. Chodzi o to, by nadal w wieku 9 lat dziecko przyjęło Sakrament.