Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Nocą do Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

środa, 15 maj 2024 13:26 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ruszyły zapisy na IX Nocną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Panie wyruszą na pątniczy szlak w sobotę, 1 czerwca. Tydzień później w drogę wyruszą mężczyźni. Organizatorami pielgrzymek są Rycerze Kolumba Rady 14004 w Radomiu.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. - Chcemy zanieść Maryi wszystkie nasze troski, radości, powierzyć nasze rodziny, Ojczyznę oraz prosić o pokój na świecie. W drodze będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać konferencji oraz świadectw – mówią organizatorzy pielgrzymki, bracia Andrzej Kacak i Mirosław Kępka:

Pielgrzymka kobiet wyruszy w sobotę, 1 czerwca o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera w Radomiu. - Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytacje w ciszy i pod osłoną nocy, kobiety będą umacniać swoją wiarę dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego - dodają Rycerze Kolumba.

Do wspólnej modlitwy i rozważań w ciszy i pod osłoną nocy Rycerze Kolumba zapraszają kobiety, dziewczęta, matki, żony, córki i babcie. W zeszłym roku na pielgrzymi szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszyło około tysiąca pań. Organizatorzy liczą, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe. Organizatorzy zapewniają poczęstunek: jeden gorący posiłek około północy, kawę i herbatę na wszystkich postojach, możliwość skorzystania z przenośnych toalet w miejscach postoju, ubezpieczenie NNW oraz transport autokarowy z Błotnicy do Radomia (chęć powrotu autokarem należy zgłosić przy zapisach).

Pielgrzymowanie zakończy się Mszą świętą o godz. 6.00 rano w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

Zapisy są prowadzone za pomocą formularza zamieszczonego na stronie https://rycerzekolumba.radom.pl oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 w "Domu McGivneya" przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu.

Każda pątniczka dostanie okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy. Kobiety rejestrujące się poprzez stronę internetową otrzymają je w miejscu startu pielgrzymki przed jej rozpoczęciem.

Organizatorzy zbierają ofiary w wysokości min. 40 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieła miłosierdzia realizowane przez Rycerzy Kolumba Rady 14004.

Kobiety pokonają ok. 26 km.