Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Faustyna Kowalska, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 05 października 2025

DIECEZJA RADOMSKA

Relikwie Carla Acutisa na Prędocinku

niedziela, 14 września 2025 13:04 / Autor: Radosław Mizera
Relikwie Carla Acutisa na Prędocinku
Radosław Mizera

Do kościoła pw. św. Brata Alberta w Radomiu, wprowadzono relikwie św. Carla Acitisa - Bożego influencera i pierwszego świętego millenialsa. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 14 września.

Mszy świętej w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego przewodniczył ks. Marek Janas, proboszcz parafii na radomskim Młodzianowie.

Parafia św. Brata Alberta otrzymała relikwie pierwszego stopnia. Potwierdził to w specjalnym liście Nikola Gori, postulator procesu beatyfikacyjnego Carla Acutisa. Treść listu odczytał ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii.

Ks. Kostecki wygłosił również homilię.

Bł. Carlo Acutis jest pierwszym świętym millenialsem. Urodził się w Londynie ale został wychowany we Włoszech. Jako nastolatek stworzył stronę internetową o cudach eucharystycznych i o świętych. Był apostołem Eucharystii, którą nazywał „autostradą do nieba”. Zmarł na białaczkę w 2006 roku mając 15 lat. Został pochowany w Asyżu. 7 września został ogłoszony świętym.