RADOM
Przejechały prawie 35 tys. kilometrów!
środa, 04 listopada 2015 07:40 / Autor: Elżbieta Warchoł

Elżbieta Warchoł
Zapewnili sprawny dojazd do cmentarzy
W dniu Wszystkich Świętych po Radomiu jeździło aż 168 autobusów komunikacji miejskiej- czyli więcej niż w zwykły dzień tygodnia- informuje MZDiK w Radomiu. Przejechały one w sumie niemały dystans, bo prawie 35 tysięcy kilometrów! W rozładowaniu korków przy wyjeździe z cmentarza na Firleju pomogło otwarcie w świąteczny weekend nowego przedłużenia ulicy Mieszka I. Tradycyjnie najszybszy dojazd w pobliże nekropolii zapewniły właśnie autobusy miejskie. Z powodu niewielkiej rotacji miejsc na parkingach przy ulicach Dębowej, Ofiar Firleja i Witosa tworzyły się tam spore korki, w których samochody musiały - niestety - oczekiwać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Chociaż od niektórych przystanków trasa dojścia do grobów miała kilkaset metrów, to i tak dotarcie do celu autobusami okazywało się szybsze, aniżeli autami. Autobusy najbardziej popularnych linii kursowały nawet co 2-3 minuty. Linię 4 obsługiwało 1 listopada 30 autobusów. Po zwiększeniu frekwencji uruchomiliśmy jeszcze pięć autobusów z rezerwy. Na równie często kursującej, lecz trochę krótszej linii pospiesznej CM, były aż 22 pojazdy. Autobusy jeździły na tyle często, że pasażerowie często decydowali się nawet przepuszczać jeden lub dwa wozy, żeby za kolejne trzy lub cztery minuty móc wsiąść do nieco luźniejszych. Do ostatnich chwil przed dniem Wszystkich Świętych nie mieliśmy pewności, czy wykonawcy zadania uda się zapewnić przejezdność nowego przedłużenia ulicy Mieszka I między Ofiar Firleja i Witosa- informuje MZDiK. Nie jest ono jeszcze bowiem gotowe (prace mają trwać zgodnie z harmonogramem do grudnia), więc nie mogliśmy tam wprowadzać docelowej organizacji ruchu. Rozwiązanie, które wdrożyliśmy na weekend, opierało się tylko na tymczasowym dopuszczeniu drogi do ruchu- czytamy w komunikacie MZDiK. Potem znowu weszli tam drogowcy, aby kontynuować prace. Do chwili publikacji komunikatu o tej zmianie nie byliśmy pewni, czy wykonawcy robót uda się doprowadzić ulicę do stanu przejezdności. Tymczasem projekt organizacji ruchu trzeba było przygotować z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Zdecydowaliśmy się zatem wprowadzić zmiany tylko w rejonie ulicy Witosa. Gdyby na przykład pogoda pokrzyżowała plany drogowców, to wtedy łatwiej byłoby przywrócić organizację ruchu sprzed roku tylko na ulicy Witosa, niż w ostatniej chwili zmieniać oznakowanie na Witosa, Mieszka I, Warszawskiej, Ofiar Firleja, Barlickiego i Aleksandrowicza. Mało czasu byłoby też na informowanie o tym kierowców. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, nie rezygnujemy z planów wprowadzenia zmian w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w rejonie cmentarza komunalnego na Firleju w okresie Wszystkich Świętych w przyszłym roku.
CZYTAJ DALEJ
Podpisanie umowy na dostawę karabinków MSBS GROT A3
24 czerwca 2026, 15:19
Ojciec wspierający i uczestniczący
24 czerwca 2026, 06:44
Wakacje w Arce!
23 czerwca 2026, 10:38
Prawda
22 czerwca 2026, 09:26
Z Europą za pan brat
03 czerwca 2026, 22:30
Bezpieczne wakacje przedszkolaków!
15 czerwca 2026, 13:36
Uważajmy na jeże!
11 czerwca 2026, 10:57
„Bo tętni w nas dobro"
11 czerwca 2026, 00:08
Żłobek przy ulicy Piastowskiej w Radomiu oficjalnie otwarty!
02 czerwca 2026, 09:41
Światowy Dzień SM - pomarańczowy 30 maja!
29 maj 2026, 12:35
Katarzyna Cielecka z nagrodą im. Marii Kelles-Krauz
29 maj 2026, 07:28
Badamy nie tylko mamy!
26 maj 2026, 16:04
NAJNOWSZE
1
Ostatni dzwonek w Kraśnicy
2
Diecezja radomska pomoże poszkodowanym w wyniku...
3
Kwadrans dla Pasterza (26 czerwca 2026)
4
Upały szkodzą uprawom
5
Radom oddał hołd bohaterom Czerwca '76
6
Diabetycy będą pielgrzymować
7
Kapsuła Czasu wmurowana w centrum Radomia!
8
Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy



