Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Prawie 20 mln zł na rozwój lokalnych połączeń autobusowych

Informacje z regionu.

Prawie 20 mln zł na rozwój lokalnych połączeń autobusowych

02 sierpień 2019 / Tekst

Samorządy mogą do 12 sierpnia składać do Wojewody Mazowieckiego wnioski o dofinansowanie w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Dla województwa mazowieckiego minister infrastruktury przyznał kwotę 19 mln 705 tys. zł na przywrócenie zamkniętych lub utworzenie nowych połączeń autobusowych.

marsjo/pixabay.com
marsjo/pixabay.com

O dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej mogą wnioskować: gmina, związek międzygminny, powiat,związek powiatów, związek powiatowo-gminny, związek metropolitalny, województwo,jako organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, którzy planują rozwój transportu, organizują i zarządzają publicznym transportem zbiorowym. Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

12 sierpnia mija termin składania do wojewodów wniosków o objęcie dopłatą w danym roku budżetowym, a 20 sierpnia nastąpi rozpatrzenie wniosków. Dzień później nastąpi: zawarcie przez organizatorów umów o dopłatę z Wojewodami, wybór operatorów przez organizatorów, zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego i uruchomienie przewozów.

Dopłata w wysokości nie wyższej niż 1 zł do 1 wozokilometra będzie obowiązywała do końca 2021 r. W kolejnych latach dopłata będzie ustalana w kwocie nie wyższej niż 0,80 zł do 1 wozokilometra. Jednocześnie organizator (samorząd terytorialny) będzie zobowiązany dopłacić do kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej nie mniej niż 10 proc. ze środków własnych.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY