Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
Dziś jest: 12 grudnia 2019

KULTURA

Krzysztof Tyniec w Elektrowni

dzisiaj, 20:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z gwiazdą”. Jego bohaterem będzie Krzysztof Tyniec

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z gwiazdą”. Bohaterem wieczoru będzie Krzysztof Tyniec. Początek spotkania o godz. 19. Krzysztof Tyniec jest aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym. Urodził się 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie. Wychowywał się w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. W 1980 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Przez wiele lat występował w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. Był prowadzącym takich teleturniejów jak Idź na całość czy Koło Fortuny. W latach 90. był gwiazdą koncertów „Gali Piosenki   Biesiadnej”.
Wiosną 2007 wygrał piątą edycję programu TVN – Taniec z gwiazdami, tańcząc w parze z Kamilą Kajak, z którą zajął także drugie miejsce w specjalnym odcinku Najpiękniejsze tańce, zdobywając 19,4% głosów telewidzów za wykonanie fokstrota.
Zajmuje się dubbingiem – podłożył głos pod takie postaci jak Goofy, Królik Bugs, Timon z Króla Lwa czy Dżin z Aladyna. Nagrywa też audiobooki.Jego przełomową rolą dubbingową okazało się użyczanie głosu psu Goofy'emu z filmu animowanego o przygodach Myszki Miki i Kaczora Donalda. Krzysztof Tyniec do dzisiaj pozostaje oficjalnym głosem tej postaci. Drugą z charakterystycznych ról dubbingowych Krzysztofa Tyńca jest surykatka Timon z filmu animowanego pt. "Król Lew". W latach 1998-1999 użyczał głosu tej postaci w specjalnym spin offie bajki pt. "Timon i Pumba".Od pewnego czasu artysta robi także karierę muzyczną. Nagrał dwie płyty studyjne: "Ulotne piosenki" (2014) i "Dopokąd" (2015). Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencistyInformacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60 (za: MCSW Elektrownia)

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: