Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Oswald, biskup
Dziś jest: 29 lutego 2020

REGION

Kto na listach PiS w regionie?

19 sierpnia 2019, 14:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Z trzeciego miejsca na liście PiS wystartuje w najbliższych wyborach Robert Telus. O mandat poselski powalczy też starosta konecki Grzegorz Piec.

Na zaprezentowanych przez PiS listach wyborczych nie brakuje znanych nazwisk. Lokomotywą w okręgu nr 10, czyli piotrkowsko-opoczyńskim będzie Antoni Macierewicz. Trójka, podobnie jak w 2015 roku, przypadła Robertowi Telusowi. – To mocna lista, ale liczę na dobry wynik – mówi opoczyński parlamentarzysta.

Robert Telus ma nadzieję, że w jego okręgu PiS zdobędzie siedem z dziewięciu możliwych mandatów. W poprzednich wyborach miał sześć. Sam chciałby powtórzyć wynik z 2015 roku, kiedy to uzyskał trzeci wynik na liście, a co za tym idzie zdobył pewny mandat.

W okręgu nr 33 obejmującym całe województwo świętokrzyskie do zdobycia jest aż 16 mandatów. Tu lokomotywą będzie Zbigniew Ziobro. Znajdujący się na 18. pozycji Grzegorz Piec przede wszystkim będzie pracował na dobry wynik listy. – Liczymy na 13 mandatów – mówił starosta konecki.

Grzegorz Piec liczy również na swój dobry wynik. Za taki przyjąłby poparcie na poziomie 4 tysięcy głosów. Ten wynik w 2007 roku dawał pewny mandat z listy PiS. Tyle że wtedy jedynką był Przemysław Gosiewski, który miał rekordowe poparcie w województwie świętokrzyskim. Z listy PiS wystartuje również Urszula Przygodzka, dyrektor PCPR w Końskich.

Do Senatu PiS wystawia obecnych senatorów, czyli Rafała Ambrozika oraz Jacka Włosowicza.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter