Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Końskie

Jubileusz koneckiego szpitala

piątek, 29 marca 2024 12:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. Paweł Kubiak | Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Swoje 40-lecie obchodził szpital w Końskich. Były medale, gratulacje i podziękowania.

Swą działalność przy ulicy Gimnazjalnej 41B Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich rozpoczął w 1983 roku. Obchodzony w placówce jubileusz 40-lecia był okazją do podsumowań i przedstawienia planów na przyszłość. – Nie bez powodu mamy na ścianie, przy wejściu do psychiatrii ogólnej, ale też tutaj, takie motto: „Mamy siebie. Mamy wszystko”. Dlatego, że jak wszyscy będziemy patrzyli w jednym kierunku, a naszym kierunkiem jest dobro pacjenta, to osiągniemy znacznie więcej. Myślę, że na tych filarach dobrej roboty uda nam się zrobić jeszcze coś lepszego, rozwijać się i wychodzić na potrzeby pacjenta, a nie tylko na potrzeby konkurencyjności” – mówiła Anna Gil, dyrektor szpitala św. Łukasza w Końskich.

Ważnym punktem obchodów jubileuszu było wręczenie odznaczeń od prezydenta Andrzeja Dudy wieloletnim pracownikom szpitala. Złote medale otrzymali: Małgorzata Komarewicz, Teresa Milner, Ewa Niewęgłowska, Marian Sierant, Zbigniew Sosnowski. Srebrnymi medalami uhonorowani zostali: Łukasz Dziubiński i Katarzyna Sypniewska.

Specjalne statuetki osobom wspierającym szpital wręczyła też dyrektor placówki Anna Gil. Otrzymali je: Barbara Zbylut, Marek Tombarkiewicz, Robert Plech, Szymon Handerek i Teresa Łoś.

W uroczystości oprócz pracowników szpitala wzięli także udział m.in. starosta konecki Grzegorz Piec i wojewoda świętokrzyski Józef Bryk. W czasie jubileuszu przypomniana został historia placówki. Całość zakończył koncert w wykonaniu Marka Werensa i Anny Pasieki.