Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

KULTURA

XIV Prezentacje Recytatorskie pamięci Edwarda Stachury

czwartek, 16 listopada 2017 16:46 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji śpiewanej

Radom szczepienia

Dom Kultury „Idalin” w Radomiu zaprasza 28 listopada 2017 r. na XIV Prezentacje Recytatorskie pt. „Poetae nascuntur, oratores  fiunt”, które w tym roku poświęcamy pamięci Edwarda Stachury. Początek o godz. 10. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-15 lat oraz 16-18 lat działającej w ruchu recytatorsko - teatralnym i wykazującej się talentem scenicznym. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji śpiewanej. Do prezentacji należy przygotować jeden utwór poetycki lub prozatorski, może być też kompilacja tekstów do 6 minut. Zgłoszenia do piątku 17 listopada 2017 r. pod adresem e-mail:   

Celem XIV Prezentacji Recytatorskich jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej postaci poety i jego twórczości poetyckiej oraz prozatorskiej. Podążając za słowami Cycerona, które stanowią motto naszego konkursu – „Poetami się rodzą, mówcami się stają”, szczególny nacisk kładziemy na doskonalenie warsztatu scenicznego. Konkurs zakończą Warsztaty Mówienia Scenicznego, które poprowadzą specjaliści z dziedziny teatru wchodzący w skład rady artystycznej. Warsztaty przeznaczone są dla uczestników,  instruktorów, nauczycieli przygotowujących młodzież do konkursu i odbędą się w dniu prezentacji po przesłuchaniu wszystkich wykonawców. Po warsztatach nastąpi ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej ośrodka  www.dkidalin.radom.pl