Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Warsztaty kuglarskie dla początkujących

wtorek, 22 stycznia 2019 08:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Już nie trzeba uciekać z cyrkiem, żeby zostać cyrkowcem!

eśli chcecie spróbować swoich sił, zapraszamy na cykliczne i bezpłatne warsztaty kuglarskie dla początkujących, podczas których prowadzimy zajęcia z różnych dziedzin nowego cyrku - zaprasza Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr. Zajęcia dedykujemy młodzieży w wieku 14 - 25 lat. Na zgłoszenia czekamy od 24 stycznia do 12 lutego. Liczba miejsc ograniczona - dodaje Katarzyna Wiśniewska

– Warsztaty cyrkowe to oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów pedagogiki cyrku uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, uczą się podejmowania wspólnych decyzji, doskonalą zdolności manualne. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej, kreatywnej zabawy – tłumaczy Hubert Kaczmarczyk, instruktor nowego cyrku.

Zajęcia kuglarskie to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, fire show, pantomimy, klaunady. – Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce – dodaje Hubert Kaczmarczyk. Warsztaty w cyrkowym Amfiteatrze to także okazja do poznania osób zakręconych na punkcie kuglarstwa oraz dołączenia do ciekawych projektów w Radomiu. Uczymy się wzajemnie sztuczek oraz promujemy nowy cyrk wśród mieszkańców miasta. Wiosną zajęcia będą prowadzone w pobliskim parku na Obozisku oraz w różnych dzielnicach. Każdy zainteresowany może zapisać się wysyłając zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez skrzynkę kontaktową na profilu FB Amfiteatru (www.facebook.com/amfiteatr.radom). Chwilę po zgłoszeniu otrzymasz wiadomość zwrotną z ankietą, która ułatwi określenie terminów zajęć.

UWAGA! Zgłoszenia do 12 lutego 2019 r. Zajęcia są otwarte szczególnie dla początkujących. Potrwają przez trzy miesiące. Współorganizatorem warsztatów jest Grupa Ogniowa „AWARIA”.

Pierwsze spotkanie 15 lutego 2019 r. o godz. 17.00 na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy do nas: