Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Koncert jazzowy w Teatrze

środa, 20 marca 2019 13:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Julia Maria Sawicka w koncercie pt.: „Za sen mój chodzę na czereśnie”

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na koncert jazzowy. 29 marca 2019 r. o godzinie 19.00 na scenie kameralnej teatru odbędzie sie koncert pt.: „Za sen mój chodzę na czereśnie”. Julia Maria Sawicka jest wokalistką i pianistką obdarzoną niezwykle zmysłowym głosem, którym z wielką pasją wyśpiewuje jazz.

Materiał muzyczny, który składa się na koncert „Za sen mój chodzę na czereśnie” powstał z jej fascynacji poezją Tadeusza Nowaka (1930 – 1991). Odnajdziemy w nim elementy jazzu, folku i muzyki pop na najwyższym artystycznym poziomie.

...z każdej trawki Bóg skoszony śpiewaWobec poezji Tadeusza Nowaka (1930 - 1991) trudno pozostać obojętnym. Ileż w niej ludzkiej słabości, ale też wielkości, na którą potrafimy się zdobyć. Strofy krakowsko-warszawskiego twórcy roją się od aniołów, żebraków, władców, uczłowieczonych zwierząt i roślin, które nie zawsze tylko milcząco nam się przyglądają. Pachną ciężko oddychającą ziemią i krochmaloną suknią młodej dziewczyny, gotującej się do dorosłości. Spoza tej bogatej w ornamenty mitologii wyziera też oczywiście muzyka. Raz przygrywająca nam do odwiecznego tańca tandetnie, wręcz hałaśliwie, niczym wiejski grajek, co instrumentu dostroić nie zdołał. Innym razem, subtelnie nad wyraz, prawie niebiańsko, wyrzucając z siebie dźwięki o nieziemskim pochodzeniu. Bo Nowak ma wyjątkowy słuch. Dlatego i my słuchajmy. W takie podróże nie zabierze nas wielu poetów. O takich słowach się nie zapomina. 

Julii Sawickiej towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Tomasz Jędrzejewski - piano, syntezator, Tomasz Ślotała – gitara, Żenia Betliński – kontrabas  , Adam Zagórski – perkusja

Bilety w kasie teatru w cenie  30 zł

(za: Teatr Powszechny w Radomiu)

Zapraszamy do nas: