Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

KULTURA

Wkrótce 12 Festiwal Jazzowy

środa, 09 października 2013 09:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Będa koncerty, wystawy, znakomici artyści!

Już w poniedziałek, 14 października rozpocznie się 12 Radomski Festiwal Jazzowy. Imprezy festiwalowe odbędą się w październiku i w listopadzie w Klubie Łaźnia.

Program wydarzeń w październiku:

14 października 2013, godz. 18.00
12. Radomski Festiwal Jazzowy– wydarzenie towarzyszące
Wystawa fotograficzna Andrzeja Mochonia „Bilder Jazz”
Andrzej Mochoń -  Prezes Zarządu Targów Kielce, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zdobywca Mont Blanc i Kilimandżaro. Kanclerz Loży Świętokrzyskiej BCC. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest posiadaczem tytułu i statuetki Wizjonera 2012, które przyznała mu kapituła pierwszej edycji prestiżowego konkursu Dziennika Gazety Prawnej za wizję i realizację projektu rozbudowy i modernizacji kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Andrzej Mochoń jest doktorem geologii. Człowiek renesansu, zna pięć języków,  kocha… rodzinę, jazz, wolność umysłu i bliskość natury. Wystawy indywidualne, m.in. „FOTOGRAFIA” (Dom Środowisk Twórczych Kielce, Galeria Rynek 6 Jarosław), „ŚWIATŁO” (BWA Galeria Fotografii,  Kielce). "Nie tylko jazz..." (Galeria "Winda" Kielce, Filharmonia Świętokrzyska, Galeria „Muflon” Jelenia Góra ) ” Jazzowe obrazki”( Biblioteka Miejska,  Bloomberg Niemcy). Zdjęcia autorstwa Andrzeja Mochonia  znalazły się na okładkach płyt kilku zespołów muzycznych, w tym SDM, czy Wolnej Grupy Bukowina.
ul. Żeromskiego 56,

18 października 2013, godz. 19.00
12. Radomski Festiwal Jazzowy- inauguracja
Kuba Stankiewicz– SPACES
Płyta Spaces była nominowana do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Jazzowy Album Roku. Kuba Stankiewicz reprezentuje ścisłą czołówkę polskich pianistów jazzowych. Jego pianistyka, choć wyrasta z klasycznych amerykańskich wzorów, częściej zmierza w stronę romantycznej liryki niż dynamicznych ekstremów. W każdym przypadku jest to jednak rasowy jazz. Muzyczną karierę pianisty śledzić można od połowy lat 80. XX w., kiedy to występował z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego czy formacjami Zbigniewa Namysłowskiego. Obecnie także pedagog z doktoratem obronionym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Skład zespołu: Maciej Sikała - tenor and soprano saxophones; Kuba Stankiewicz – piano; Wojciech Pulcyn – bass; Sebastian Frankiewicz – drums;
ul. Żeromskiego 56,
bilety: 20 (sprzedaż wyłącznie w dniu koncertu)

19 października 2013, godz. 18.00
12. Radomski Festiwal Jazzowy
Stan Breckenridge “Out Of Love For Jazz/ Z Miłości do Jazzu” Wydarzenie muzyczne, podczas którego publiczność będzie miała okazję do znakomitej zabawy przy dźwiękach fortepianu, przy jednoczesnym zgłębianiu wiedzy na temat jazzu i jego relacji z innymi stylami, takimi jak: gospel czy blues. Ten „koncert”, przerywany obszerną narracją pianisty, który snuje opowieści m.in. o początkach muzyki jazzowej czy zależnościach kulturowych, które tak silnie oddziałują na artystów to pasjonująca podróż do początków XX wieku. Dzięki prezentowanym fragmentom filmowym, których także nie zabraknie tego wieczora, publiczność będzie miała okazję poczuć atmosferę  południowo-amerykańskich miast i miasteczek, w których (niejednokrotnie w wielkich bólach) rodził i rozwijał się jazz. Wydarzenie przygotowane przez American Corner Radom, jednostkę działającą w strukturach Ł-RKŚTiG.
Traugutta 31/33 LEGENDA cafe&pizza
bilety: 10 (sprzedaż wyłącznie w dniu koncertu)

25 października 2013, godz. 19.00
12. Radomski Festiwal Jazzowy
Lay D Funk.
Zespół powstał na początku 2013r w Radomiu, muzyka oscyluje w klimatach jazz-funky. Grupa korzysta z różnych inspiracji czerpanych z takich nurtów muzyki jak: jazz, soul, funky, Otaczającą rzeczywistość, emocje, inspiracje zespół stara się opisać dźwiękami. Aktualnie Lay D Funk skupia się na promowaniu materiału autorskiego. Do pierwszych małych sukcesów można zaliczyć stale rosnącą liczbę koncertów, a także udział w wielu ogólnopolskich znaczących imprezach muzycznych. Skład formacji: Jarek Zarychta – piano; Tomasz Strzelczyk- Sax, ewi; Michał Wróbel – Bass; Leszek Tarasiński- drums.
Traugutta 31/33 LEGENDA cafe&pizza
bilety: 10 (sprzedaż wyłącznie w dniu koncertu)

26 października 2013, godz. 18.00
12. Radomski Festiwal Jazzowy
ARTUR DUTKIEWICZ TRIO & JORGOS SKOLIAS „HENDRIX PIANO”
Artur Dutkiewicz – fortepian; Jorgos Skolias – wokal; Michał Barański –  kontrabas; Łukasz Żyta – perkusja
Płyta "Hendrix Piano" jest pierwszym w historii jazzu albumem przedstawiającym muzykę Hendrixa w brzmieniu fortepianowego tria jazzowego. Płyta oraz program koncertu są zaskakującym spojrzeniem muzyków jazzowych na znane utwory legendy muzyki rockowej - Jimi Hendrixa. Takie przeboje jak m.in.: Hey Joe, Crosstown Traffic, Wind Cries Mary, Angel czy Little Wing grane są z ekspresją języka jazzu, jednocześnie z zachowaniem specyfiki ich przekazu. Gościem specjalnym koncertu jest Jorgos Skolias, niezwykle interesujący wokalista jazzowo-rockowy w Polsce.
ul. Żeromskiego 56,
bilety: 20 (sprzedaż wyłącznie w dniu koncertu)