Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

KULTURA

Koncert jesienny ROK

czwartek, 17 października 2019 13:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Piotra Mossa

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 19 października na: Koncert jesienny z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Piotra Mossa. Wykonawcy: Anna Sikorzak-Olek –  harfa i harfa celtycka, Anna Włodarska-Szetela –  flet, Jakub Chrenowicz –  dyrygent, Radomska Orkiestra Kameralna. W programie m.in.:W. A. Mozart - Koncert na flet i harfę C-dur KV 299, Piotr Moss - „Rémanences” Koncert na harfę celtycką i orkiestrę. Koncert w sali koncertowej ul. Żeromskiego 56. Początek o godz. 18. 

 „Talent jest darem należącym nie tylko do twórcy, odpowiedzialność artysty polega, między innymi, na jak najbardziej rygorystycznym wykonywaniu swego zawodu, by nie zmarnować daru, by nie zmarnować tego, co nie twoje” – tak swoją rolę widzi kompozytor Piotr Moss. Rok 2019 przynosi nam 70. rocznicę urodzin i 50-lecie pracy artystycznej tego wybitnego kompozytora. Radomska Orkiestra Kameralna chcąc włączyć się w ten zaszczytny jubileusz przedstawi na scenie jego muzykę- mówi Agnieszka Stanicka z ROK.

Podczas koncertu zabrzmi m.in. „Rémanences” Koncert na harfę celtycką Piotra Mossa. Harfa znana była już pięć tysięcy lat temu. Do orkiestry wprowadzali ją Claudio Monteverdi, Georg F. Händel i Christoph W. Gluck. Nie ma silnego dźwięku, ale w orkiestrze słyszalna jest doskonale. Przydaje jej swoistego smaku, głębi i kolorytu. Na scenie wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpi wyjątkowa harfistka Anna Sikorzak-Olek. Będziemy mieli również możliwość wysłuchania Koncertu na harfę i flet C-dur KV 299 W.A. Mozarta. Skomponowany w 1778 roku koncert jest uznawany za jeden z najlepszych  w twórczości kompozytora. Charakteryzuje się on bardzo pięknym i wysoce oryginalnym brzmieniem. W tym utworze do harfy dołączy flet, jego partie wykona Anna Włodarska-Szetela, pierwsza flecistka Polskiej Orkiestry Radiowej. Ten jubileuszowy koncert będzie pełen niezwykłej, barwnej muzyki wykonanej przez naszą orkiestrę oraz znamienitych gości. Taki wyjątkowy dobór programu pozwoli nam lepiej celebrować jubileusz kompozytora- mówi Agnieszka Stanicka z ROK.

Bilety w cenie: I strefa – bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł, II strefa – bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł do nabycie w kasie R.O.K. oraz przez internet na stronie rok.art.pl

Tag:
Zapraszamy do nas: